Anonim

Rugby vs americký fotbal

Je snadné říci, že ragby a americký fotbal jsou podobné hry, protože mají stejný původ, ale je mezi nimi velký rozdíl, který nelze přehlédnout. Při letmém pohledu byste si dokonce mohli myslet, že ragby i americký fotbal jsou stejná hra. Nicméně tomu tak není. Proto, abychom pochopili rozdíl mezi ragby a americkým fotbalem, měli bychom mít nejprve obecnou představu o těchto dvou hrách a poté je porovnat, abychom viděli rozdíly. Proto vám tento článek představuje definice jednotlivých her a rozdíly mezi nimi; Ragby a americký fotbal.

Co je ragby?

Rugby, které se běžně hraje po celém světě v Evropě, Austrálii, Africe a dokonce i v Asii, je velmi fyzická hra. Může být známá jako hra, která vyžaduje dovednosti ve fotbale, basketbalu a americkém fotbale. Hráči ragby musí běhat po hřišti, dokud nedokážou vstřelit gól do branky druhého týmu. Musí si efektivně přihrávat míč. Také se někdy musí zapojit do bitev jako v americkém fotbale, aby získali míč od soupeře. Aby hráči skórovali v ragbyových hrách, musí vzít míč a položit míč na dotykovou čáru protějšího týmu. Toto je známé jako pokus. Jinak může hráč kopat míč mezi tyče branky.

Co je americký fotbal?

Americký fotbal je hlavní a velmi populární hra v USA. Hraje se pouze v USA. Toto je také vysoce konkurenční hra, která vyžaduje hodně fyzické síly. Aby hráč skóroval ve hře amerického fotbalu, musí vzít míč za soupeřovu dotykovou čáru. Toto je známé jako touchdown. Hráč to může kopnout i mezi tyče branky. To je známé jako Field Goal.

americký fotbal

Jaký je rozdíl mezi ragby a americkým fotbalem?

Teď, když máme obecnou představu o těchto dvou hrách, podívejme se na tyto rozdíly.

• Americký fotbal se tak nazývá, protože se hraje hlavně v USA, zatímco rugby je sport, který se hraje po celé Evropě, Austrálii a Africe a dokonce i v Asii.

• Zatímco hráči nosí v americkém fotbale hodně těžkých ochranných pomůcek, v ragby jsou povoleny pouze skromné vycpávky na hlavě a ramenou.

• V americkém fotbale je povoleno neomezené střídání, zatímco v ragby je povoleno pouze 7 střídání.

• Tým v americkém fotbale tvoří 11 hráčů, zatímco v ragby tvoří tým 15 hráčů.

• V americkém fotbale je jeden rozhodčí a 3 až 6 dalších rozhodčích, zatímco v ragby jsou 3 rozhodčí a videorozhodčí.

• Zatímco cílem v obou hrách je dostat míč přes soupeřovu branku, v americkém fotbale se tomu říká touchdown, ale v ragby se nazývá pokus.

• Velikost hřiště v americkém fotbale je 109,7 x 48,8 metrů, zatímco v ragby je 100 x 70 metrů.

• V americkém fotbale jsou čtyři 15minutové hry s přestávkou po dvou čtvrtinách, zatímco v ragby jsou dvě 40minutové poločasy.

• První mistrovství v americkém fotbale se nazývá National Football League (NFL) a v ragby existují dva hlavní šampionáty zvané Rugby League a Rugby Union.

• Velikost míče, který má tvar koule, je v obou sportech také odlišná. Americký fotbal je asi 28 cm dlouhý a asi 56 cm v obvodu ve středu. Rugbyový míč je přibližně 27 cm dlouhý a 60 cm v jeho nejširším místě.